середу, 8 лютого 2023 р.

ЩО РОБИТИ ПІД ЧАС ЗЕМЛЕТРУСУ

 ЩО РОБИТИ ПІД ЧАС ЗЕМЛЕТРУСУ

Попередити чи зупинити землетрус неможливо. Однак часто влада на основі прогнозів може сповістити про ймовірну загрозу. Слід діяти швидко, але спокійно, впевнено й без паніки.
Якщо вас попередили про землетрус заздалегідь:
Перш ніж залишити дім, вимкніть нагрівальні пристрої та газ, якщо топилася піч, загасіть її;
Поставте на підлогу важкі та великі речі. Закріпіть речі, які можуть впасти;
Слухайте офіційну інформацію та інструкції про порядок дій по радіо. Не користуйтеся без потреби телефоном, аби не перевантажувати мережу;
Якщо вдома ви не самі, спершу допоможіть одягнутись і зібратися дітям та людям похилого віку, після чого одягніться самі та візьміть тривожну валізу або оперативно зберіть найнеобхідніші речі: документи, запасний одяг, невеликий запас продуктів харчування, питну воду, медикаменти, кишеньковий ліхтарик, радіоприймач;
Зберігайте спокій, попередьте сусідів про загрозу, надайте допомогу дітям, вагітним, людям похилого віку та всім іншим, хто не в змозі потурбуватися про себе сам.
Поясніть дітям, як ви будете діяти, коли почнеться землетрус. На випадок евакуації в рюкзак та кишеню одягу дитини покладіть позначки з її ім’ям, роком народження, домашньою адресою, запланованим місцем призначення та інформацією про батьків — іменами й контактами. Поясніть дитині, коли і як користуватися цією запискою.
Покиньте приміщення. На вулиці якомога швидше відійдіть від будівель і споруд у напрямку площ, широких вулиць, скверів, спортивних майданчиків, незабудованих ділянок.
Якщо землетрус уже почався:
Заховайтеся. Поки поштовхи тривають, швидко перейдіть у місце подалі від вікон чи туди, де менше загрози, що на вас впадуть меблі чи інші важкі предмети.
Найкраще сховатися під міцними столами, ліжками, поблизу головних стін чи колон.
Ховаючись на кухні, остерігайтеся навісних шаф та великогабаритної побутової техніки. У спальні ви можете накрити голову подушкою або ковдрою, і це захистить вас від поранення, якщо розіб’ється вікно або дзеркало.
Кишеньковий ліхтарик вам допоможе діяти чітко, навіть коли електрики не стане. Однак краще тримайте під рукою мобільний телефон, який може замінити ліхтарик, а також буде засобом зв’язку й джерелом інформації для вас.
Якщо ви опинились під завалами, не панікуйте – оцініть ситуацію. Дотримуйтеся плану дій, який допоможе звільнитись. Найперше – кличте на допомогу. Якщо вас почули, чекайте, поки розберуть завал. Якщо вас не чують, спробуйте врятуватися самі, але без різких рухів. Оцініть ситуацію: чи бачите ви, що на вас впало. Якщо ви в змозі звільнити кінцівки, почніть розбирати завал, але намагаючись не зачепити те, на чому все тримається. Якщо самотужки впоратися не виходить, чекайте на допомогу, не полишаючи спроб сповістити про себе: телефонуйте, кричіть, гучно стукайте по трубах.
Чекайте, поки перші коливання вщухнуть. Після того, коли вони вщухли, обережно вийдіть зі схованки, пам’ятаючи, що небезпека не минула і все ще є ризик порізатися розбитим склом чи іншими предметами. Взуйтеся, щоб не порізати ноги.
Підготуйте шлях до евакуації. Відчиніть міжкімнатні та вхідні двері, відчиніть вікна, щоб їх не заблокувало й ви мали можливість вийти в будь-який момент.
Вимкніть з розеток електроприлади, газову плиту, погасіть піч, якщо у вас вона є.
Евакуюйтеся, якщо є потреба. Не покладайтесь у цьому рішенні на сусідів. У першу чергу дослухайтеся до офіційних повідомлень влади по радіо, телебаченню, на офіційних сайтах і каналах: де епіцентр землетрусу, чи небезпечно у вашому місті або районі, чи оголошена евакуація. Якщо, на вашу думку, у вас удома безпечно, тоді залишайтеся

All react

Немає коментарів:

Дописати коментар