понеділок, 15 січня 2018 р.

Як уникнути переохолодження організму та обмороження частин тіла

Різке похолодання сприяє переохолодженню організму та обмороженню частин тіла людини. Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім – посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні пальці, кисті, стопи, вуха і ніс. При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк. При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з’являються пухирі з прозорою рідиною.
Саме тому Управління ДСНС в областях країни звертається до громадян з проханням дотримуватися елементарних правил аби уникнути переохолодження та обмороження.
ДСНС наголошує й радить:

► не вживати алкогольних напоїв (це сприяє високій втраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла). Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження;
► не палити на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
► носити просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Бажано носити верхній одяг, що не промокає. Тісне взуття, відсутність устілки можуть створювати передумови обмороження;
► не виходити на мороз без рукавичок та шарфу. Найкращий варіант – рукавички з тканини, що відштовхують воду та не пропускають повітря, з хутром всередині. Рукавички зі штучних матеріалів погано захищають від морозу;
► у вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащувати спеціальними кремами;
► не носити на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. По-перше, метал охолоджується до низьких температур швидше, ніж тіло, внаслідок чого можливе «прилипання» цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм. По-друге, каблучки на пальцях ускладнюють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок;
► перед виходом на холод бажано поїсти – людині необхідна додаткова енергія;
ДСНС наголошує, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах – порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню, тому радить враховувати це під час планування прогулянок узимку.
Пам’ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.
І головна умова профілактики переохолодження – здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок та постійне загартовування організму.

Немає коментарів:

Дописати коментар